Výstava je přehlídkou tvorby umělců s mentálním handicapem a se zkušeností s duševní nemocí, kteří se sdružují v pražském ateliéru A.R.T. (www.atelierradostnetvorby.cz).
Vstupní hala ŠK, otevřeno ve výpůjční době ŠK (tj. Po + St - Pá 8 - 18 hod., Út zavřeno, So 8 - 12 hod.).
Výstava chce nabourávat výtvarné, ale i obecné hranice. Chce rozbourat zbytky dlouholetého vnímání „mentálního postižení" či „psychické nemoci" jako něčeho méněcenného, nedostačujícího, politováníhodného. Chce rozbourat někdy i nahlas vyslovované teze, že "normální" je hledisko zdravého, výkonného jedince, které umožňuje nám silným, abychom lidem s jiným počtem chromozomů, jinou zkušeností a jiným osobnostním nastavením pomáhali - a to způsobem, který je z našeho úhlu pohledu ten nejvhodnější a utvrzovali se tak o své dobrotě a velkorysosti, o které se domníváme, že patří k profilu kvalitního občana západní civilizace.
Touto výstavou chceme výtvarnou formou ukázat, jak lidé vymykající se navyklé normě, mohou být pro společnost i pro každého jejího člena obohacením a inspirací - i právě proto, že svým vnímáním a prožíváním narušují naše zažité stereotypy. Chceme ukázat, že umělci, které jsme si z potřeby kategorií zvykli zařazovat pod art brut, a kteří nedisponují obecnými dovednostmi a znalostmi, které jsou běžné pro většinu populace, jsou nadáni zcela jinými schopnostmi, které jsou pro ně samotné a potažmo i pro ostatní - pokud se rozhodnou je přijmout - neméně důležité. O tom se můžeme přesvědčit v každém z vystavených výtvarných děl. Výstava chce být darem těchto umělců nám, kteří jsme ochuzeni v naší představivosti, a jimž „normalita" dost možná ubírá na svobodě - minimálně té tvůrčí.