Ptejte se knihovny

O této službě

Naše knihovna Vám nabízí možnost zapojit se do systému Ptejte se knihovny, která je službou českých knihoven určenou pro nejširší veřejnost. Na vaše otázky, ať již oborové nebo provozní, odpovídají knihovníci zúčastněných knihoven.

Otázky můžete formulovat na webových stránkách této služby www.ptejteseknihovny.cz , nebo je zaslat prostřednictvím emailu na některou z adres uvedených v seznamu zúčastněných knihoven. Odpověď by vám měla být doručena elektronickou poštou do 48 hodin. Před položením dotazu prohledejte archiv, máte k dispozici fulltextové hledání, nebo můžete využít třídění dle témat či dle času zařazení příspěvku.

Proč zrovna Ptejte se knihovny?

Protože knihovníci naleznou odpověď. V knihovnách najdete pracovníky, kteří jsou specialisty na vyhledávací služby, mají přístupy k novým databázím a pomohou vám najít odpověď na vaše dotazy. Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručně konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Ptejte se knihovny je tedy službou faktografickou a bibliografickou.

Pro uživatele iPhone, iPad a iPod touch

S aplikací budete mít stále při ruce informace z bohatého archivu zodpovězených dotazů a možnost kdykoli se na cokoli zeptat jedné z více než 70 zúčastněných knihoven. Nepřijdete ani o oblíbený dotaz týdne. K dispozici je také anglická verze.

Aplikace je zdarma dostupná v App Store, stáhnout si ji můžete i pomocí QR kódu, který najdete zde.